|
U najboljim sam godinama i želim ih provesti u Bayernu . Nadam se da ću početi pripreme zajedno s ekipom, kaže Salihamidžić. Zbog povrede trbušnog zida, Hasana Salihamidžića nema na terenu još od nesretnog Beograda i odlučujućeg susreta s reprezentacijom Srbije i Crne Gore u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2006. Nastupe Bayerna, superiorni hod Bundesligom svog tima i lagani prolaz u drugi krug Lige prvaka gleda s tribina i na televiziji. Dani u bolnici, a potom i na tribinama, teško su mu padali. Zato je sada nešto veseliji budući da se pauza bliži kraju.
Deprimirajući period - Povreda polako prolazi. Trbušni zid je bio veoma oštećen i trebalo je dugo vremena da zaraste, a bol prođe. Sada idem u teretanu, polako se spremam i, ako sve bude uredu, nadam se da ću pripreme za proljetni dio šampionata početi zajedno s ekipom. Period neigranja je bio deprimirajući. Međutim, moram se strpjeti i učiniti sve da budem zdrav - kaže Salihamidžić. Dok ga nije bilo u sastavu, Felix Magath je uštimao Bayernovu mašinu koja ruši sve pred sobom. Svi kotačići su posloženi po mjeri, ali se naš reprezentativac ne boji za svoj status u najvećem njemačkom klubu. - Najvažnije je da budem zdrav, a kad bude tako, izborit ću se za mjesto u timu. Čim budem 100 posto spreman, sigurno ću igrati. Ekipa je sjajna, posložena za velike domete. Na svakom mjestu imamo po dvojicu odličnih igrača. Znam koliko vrijedim. Konkurencije se ne bojim. Ona me samo motivira da dam najviše što mogu. Vjerovatno sam zato i napravio ovoliko u karijeri - govori Braco. Ponuda Marseillea I dok nije igrao zanimanje za Salihamidžića nije jenjavalo. Nakon ljetošnjeg interesiranja Liverpoola, ovih ga dana traži francuski Marseille. Bayern je, navodno, dobio službenu ponudu od 2.000.000 eura i igrača Abdoulaye Meitu u zamjenu. - O tome prvi put čujem od vas. Trenutno me priče o odlasku ne zanimaju. Želim ozdraviti, spremiti se i biti dio šampionske ekipe Bayerna, s kojim imam ugovor do 2007. Minhen je grad u kojem je meni i mojoj porodici dobro. U klubu se lijepo osjećam. U najboljim sam nogometnim godinama i želim ih provesti u Bayernu - završava Salihamidžić. Ne bojimo se Milana U osmini finala Lige prvaka Bayern se namjerio na Milan. Između dva nogometna velikana vlada veliki rivalitet, a tradicija je na strani italijanskog kluba. - Žrijeb je bio vrlo težak. Da igramo sada, vjerovao bih u prolaz, jer Milan trenutno nije u dobroj formi. Međutim, ko zna šta će biti do februara. Protiv Italijana je vrlo teško. Vidjelo se to po utakmicama s Juventusom koje smo imali u grupi. Mislim da su šanse pola-pola. U ovoj fazi je svejedno koga dobiješ, lakih protivnika nema. Obje ekipe su vrhunske. Bayern želi Ligu prvaka i nikoga se ne bojimo - kaže Braco. Bilo je teško gledati žrijeb za SP Na pitanje o reprezentaciji i budućnosti, Salihamidžić je uzdahnuo. Kaže da je tokom žrijeba zamišljao da je i BiH tu. - Utakmica za reprezentaciju mi je bila posljednja ove godine. Bilo je teško gledati žrijeb za Svjetsko prvenstvo. Čitaju se imena zemalja, a tebi ostaje samo da zamišljaš šta bi bilo da si i ti tu. S kim bi nam bilo najbolje, a s kim najteže. Šteta je što se nismo plasirali - kaže Salihamidžić.
Komentari su dozvoljeni samo registrovanim korisnicima. Budite ljubazni pa se prijavite (Logirajte) ili ako niste registrovani, molimo da to uradite. |